تعمیرات ظرفشویی

چند نکته مهم که در مورد تعمیر ماشین ظرفشویی باید بدانید

تعمیر ماشین ظرفشویی به عنوان یکی از کارآمدترین وسایل منزل است که علاوه بر صرفه جویی در وقت و راحت تر کردن کارها، در مصرف آب نیز صرفه جویی می کند، بسیار حائز اهمیت است. این روزها با پیشرفت تکنولوژی بیشتر کارها ماشینی شده است و انسان وقت کمتری را برای انجام کارهای روزمره ای مانند ظرف شستن صرف می کند. حجم آبی که هنگام شستشوی ظرف با ماشین ظرفشویی مصرف می شود، بسیار کمتر از حجم آبی است که هنگام شستشوی ظروف با دست مصرف می شود. با وجود این که این وسیله، ظرف شستن را به یک کار کم زحمت تبدیل کرده است، اما ممکن است گاهی اوقات دچار مشکل شود و خساراتی را بر صاحب دستگاه تحمیل کند. اگر می خواهید ماشین ظرفشویی شما تا حد امکان کارکرد مناسب و درستی داشته باشد و دچار مشکل نشود، باید نکاتی را جهت نگهداری و استفاده درست از آن رعایت کنید.

چنانچه با وجود نگهداری و مراقبت های شما ماشین ظرفشویی دچار مشکل شد، باید اقدام به تعمیر آن کنید. موضوع قابل بحث این است که تعمیر ماشین ظرفشویی یک فرآیند نسبتا تخصصی می باشد که برای انجام آن یا باید با تعمیرکار ماشین ظرفشویی تماس بگیرید و یا خودتان بعد از به دست آوردن دانش کافی دست به تعمیر ماشین ظرفشویی بزنید. در این مطلب قصد داریم نکات مهمی را در مورد تعمیر ماشین ظرفشویی با هم بررسی کنیم.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی

مهم ترین نکاتی که برای تعمیر ماشین ظرفشویی باید بدانید

 قبل از هر چیزی از خراب بودن ماشین ظرفشویی مطمئن شوید

گاهی اوقات مشکلاتی از قبیل روشن نشدن برای دستگاه پیش می آید و ما گمان می کنیم که دستگاه دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر دارد، اما در حقیقت این چنین نیست. گاهی اوقات مشکل از دو شاخه برق و یا بازوی آب پاش می باشد. در کل قبل از این که برای تعمیر دستگاه دست به کار شوید، بهتر است از خراب بودن آن اطمینان حاصل کنید و وضعیت فیزیکی آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

گارانتی دستگاه را بررسی کنید

پس از این که از خراب بودن دستگاه اطمینان حاصل کردید، بهتر است وضعیت گارانتی آن را بررسی کنید و در صورتی که مدت زمان گارانتی دستگاه به اتمام نرسیده است، برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود از طریق گارانتی اقدام کنید. نکته ای که وجود دارد این است که شما فقط در صورتی می توانید از گارانتی دستگاه در مدت زمان تعیین شده استفاده کنید که مشکل دستگاه شما جزء موارد قید شده در گارانتی باشد.

از قطعات اصلی برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید

در صورتی که مدت زمان گارانتی دستگاه به پایان نرسیده باشد، شما می توانید از طریق گارانتی با خیال راحت قطعه معیوب را با قطعه سالم و اورجینال جایگزین کنید. نمایندگی های مجاز که با دفتر مرکزی شرکت در ارتباط هستند، برای جایگزینی قطعه معیوب از قطعات اصلی استفاده می کنند. در صورتی که مدت زمان گارانتی دستگاه به پایان رسیده بود، باید در انتخاب شرکت تعمیر ماشین ظرفشویی دقت زیادی به خرج دهید تا قطعه نامرغوب و بی کیفیت را جایگزین قطعه معیوب دستگاه شما نکنند. استفاده از قطعات نامرغوب و بی کیفیت تنها شما را مجبور می کند که مدتی بعد هزینه مجددی را صرف تعمیر ماشین ظرفشویی و تعویض مجدد همان قطعه کنید؛ زیرا قطعات نامرغوب دوام چندانی ندارند و به زودی از کار خواهند افتاد.

چند مشکل رایج در تعمیر ماشین ظرفشویی

در صورتی که گارانتی دستگاه شما باطل شده باشد، چاره ای ندارید جز این که با تعمیرکار تماس بگیرید و یا خودتان دست به تعمیر آن بزنید. به این منظور لازم است که چند مشکل رایج در تعمیر ماشین ظرفشویی را بشناسید.

تخلیه نشدن آب توسط ماشین ظرفشویی

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای این دستگاه به وجود می آید. دلیل این اتفاق از دو حالت خارج نیست؛ یکی این که شیر تخلیه مسدود شده باشد و دیگری این که پمپ تخلیه دچار مشکل شده باشد. در این حالت شما باید به تعویض شلنگ تخلیه بپردازید که کار بسیار راحتی است و می توانید به آسانی آن را انجام دهید، اما برای تعمیر پمپ تخلیه نیاز خواهید داشت که با یک شرکت معتبر تعمیر ماشین ظرفشویی مانند آوش پایتخت تماس بگیرید.

نشت کردن آب از ماشین ظرفشویی

اگر مشاهده کردید که آب از دستگاه در حال نشست کردن است، به احتمال زیاد علت آن گرفتگی شیلنگ ورودی و یا تخلیه آب است. در صورت پوسیدگی و یا مشکل جدی در شلنگ تخلیه باید سریعا برای تعویض آن اقدام کنید. دقت کنید که گرفتگی پمپ تخلیه نیز می تواند یکی از علل نشتی آب از ماشین ظرفشویی باشد که در این صورت باید از یک متخصص کمک بگیرید.

وارد نشدن آب به محفظه ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ماشین ظرفشویی ها پس از مدتی کار کردن با آن روبرو می شوند، وارد نشدن آب به محفظه ماشین ظرفشویی می باشد. این مشکل معمولا به علت خرابی اهرم شناور، خرابی شیر برقی و یا میکروسوئیچ ظرفشویی ایجاد می شود که باید برای تعمیر آن با تعمیرکار تماس بگیرید.

کثیف بودن ظروف پس از فرآیند شستشو

وظیفه اصلی ماشین ظرفشویی، شستشوی تمیز و کامل ظروف می باشد. در صورتی که ماشین ظرفشویی نتواند ظروف را به خوبی تمیز کند، عملا کاربرد کلی آن مختل شده است که این مشکل بسیار بزرگی است. معمولا علت این امر استفاده از شوینده های نامرغوب می باشد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید بهتر است شوینده خود را تعویض کنید. اگر با تغییر نوع شوینده مشکل رفع نشد، با تعمیرکار تماس بگیرید.

به کیفیت خدمات آوش پایتخت اعتماد کنید

شرکت آوش پایتخت با سابقه ای چند ساله در حوزه تعمیر لوازم خانگی و لوازم برقی، در حال حاضر یکی از معتبرترین شرکت ها در این حوزه می باشد و شما می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی و سایر لوازم برقی و الکترونیکی خود، با کارشناسان آوش پایتخت تماس بگیرید تا متخصصان ما در اولین فرصت برای خدمات رسانی فوری به شما عزیزان اقدام کنند.