قوانین و مقررات

کپی برداری  از کلیه مطالب سایت بدون درج برند شرکت و سایت شرکت ممنوع می باشد و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت

 

تمامی قوانین تحت نظر مدیران سایت وشرکت (خدمات خورشید) می باشد که به سه قسمت.شرکت،تکنسین،مشتری، تقسیم شده است که در بند های متفاوت هستند.کپی از مطالب سایت فقط با درج اسم سایت ومنبع مجاز می باشد در غیر این صورت مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

فرم های درخواست تعمیرات همگی به صورت ایمنی بوده جهت جلو گیری از ورد رباط حک کننده

1_ برای ثبت درخواست حتما باید کادر حروف و اعداد را پر کنید

_ برای پر کردن کادر حروف و اعداد  قسمت رباط کوچک و بزرگ بودن حروف تفاوتی ندارد

_ تمامی فرم درخواست تعمیرات به مدیریت سایت متصل می باشند و بلافاصله بعد از پر کردن ثبت سفارش به صورت انلاین مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت

_ فرم های درخواست تعمیرات در منوی خدمات به صورت پیش فرض با کلیک بر روی هر یک اززیرمنو خدمات ،کادر نوع وسیله به صورت اتوماتیک روی همان گزینه انتخابی می باشد

_ منوی سایت شامل صفحه اصلی،خدمات، دپارتمان اموزشی،تماس با ما می باشد که هر یک شامل رعایت  قوانینی باشند.

_ منوی خدمات شامل زیر منوی 21 موردی می باشد که همگی دارای فرم ثبت درخواست تعمیرات خاصی بوده که هر یک از صفحه ها دارای پاراگراف معرفی محصول فرم درخواست مخصوص ومقاله های مخصوص وسیله انتخابی می باشد

_ صفحه ی اصلی تعمیر کولر گازی کمی تفاوت با دیگر صفحه های وسایل خدماتی دارد که ان هم بودن کولر گازی های متفاوت است که به صورت اختصاصی هر کدام صفحه مخصوص به خود دارد(همگی در پیج کولر گازی هستند)

_با ورود به سربرگ دپارتمان اموزشی کلیه مقاله های اموزشی رو به رو میشود که در دسته های مختلف گذاشته شده اند جدیدترین مقاله ها پایین(مخصوص) صفحه می ایند که در صفحه ی اختصاصی خود هم وارد میشوند. کپی برداری از کلیه  مقاله ها فقط با ذکر منبع و درج سایت (سان سرویس)مجاز می باشد.www.sunserviceco.com

-در قسمت تماس با ما که شامل ایمیل ،شماره،دفتر مرکزی،اینستاگرام،ادرس،سامانه پیامکی،شماره پشتیبانی می باشد برای امدن به شرکت نیاز به هماهنگی قبلی میباشد چرا که در ساعات جلسات شرکت یا خارج از تایم کار نباشد.

_در قسمت نظرات میتوانید کلیه نظرات خود را برای ما ارسال کنید که پیام شما بعد از بررسی ناظر بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

شرکت:

بند1 شرکت وظیفه دارد در قبال کارهای انجام شده مسوولیت داشته باشد.

-در اجرا کارها در کمترین زمان

-شرکت وظیفه دارد پس از پایان کاراز چگونگی کار رضایت مشتری ،نوع برخورد تکنسین کیفیت کار زمان انجام کار با خبر شود.

-شرکت پس از انجام هر کدام از کارهای تعمیراتی وظیفه گارانتی خدمات انجام شده را دارد.

-استعلام قیمت مشتری از شرکت را موظف به شفاف سازی و همچنین گفتن نرخ اتحادیه به مشتری می باشد.

-تکنسین

-استعمال دخانیات در حضور مشتری ممنوع می باشد.

-در صورت عدم تمایل همکاری تکنسین با شرکت ما به شرکت اعلام و پس از سه ماه از انجام اخرین کار انجام شده جهت دریافت مدارک خود به شرکت مراجعه کنید.

-تکنسین موظف است پس از اتمام خدمات از فاکتور رسمی شرکت مهر رسمی شرکت و هولوگرام استفاده کند و برچسب گارانتی تعمیرات مشتری را تحویل دهد.

-تکنسین وظیفه دارد پس از اتمام کار به شرکت گزارش دهد.

-فاکتورها باید به تعداد کارهای انجام شده تکنسین برای شرکت باشد.

-مشتری ضمانتی که شرکت ان را در نظر گرفته می بایست نگهداری کند چرا که در صورت مفقود شدن برگه گارانتی دیگر وسیله شما شامل گارانتی خدمات نمی شود.