تعمیر کولر گازی در تهران

دلایل خنک نکردن کولر گازی و راه حل های رفع آن

با نزدیک شدن به روزهای گرم سال، عشق و علاقه ما به ریموت کولر گازی نیز بیشتر می شود. در واقع تلاش میکنیم تا آن را همواره نزدیک خود بگذاریم تا هر موقع که گرممان شد تنها با فشردن دکمه Power، خنکی و سرما را به جانمان هدیه دهیم. اما حال فکر کنید تمامی مراحل فوق را طی کردید اما کولر شما باد گرم میزند! در آن لحظه تنها به دنبال یافتن دلیل خنک نکردن کولر گازی خود هستید.
باید بگوییم که این یک اتفاق بسیار رایج در میان کولرهای گازی است که متاسفانه برای اکثریت افراد رخ می دهد. باید بگوییم که دلایل مختلفی برای بروز چنین مشکلی وجود دارد. مهم ترین نکته اینجاست؛ اگر در زمان درست به سرویس و تعمیر کولر گازی خود بپردازید، هرگز با چنین مسائلی دست و پنجه نرم نخواهید کرد. در این مسیر میتوانید از کارشناسان و متخصصان شرکت آوش پایتخت کمک بگیرید.
اما خالی از لطف نیست در ادامه این مقاله همراه ما باشید. زیرا درنظر داریم، نکات مهم عیب یابی کولر گازی را خدمت شما شرح دهیم و دلایل خنک نکردن این محصول کاربردی را بازگو کنیم.

 

سرویس کولر گازی

 

دلایل خنک نکردن کولر گازی

در همین ابتدا باید بگوییم؛ برطرف نمودن مشکل خنک نکردن کولر گازی تنها باید توسط افراد باتجربه و با مهارت انجام گیرد. در غیر اینصورت ریسک آسیب رساندن به دستگاه وجود دارد که اغلب هزینه های سنگین و گزافی را روی دست شما باقی می گذارد.
اگر نگاهی به چگونگی عملکرد خنک کردن کولر گازی بیاندازید، متوجه می شوید که این سیستم با همکاری چندین بخش، باد سرد را به سمت شما هدایت می کند. هیچ اهمیتی ندارد که کولر گازی اسپیلت، پنجره ای یا ایستاده استفاده می کنید، زیرا در نهایت عیب یابی باید به بهترین شکل ممکن انجام گیرد تا علت دقیق ایراد و خرابی مشخص شود.
حال بیایید این دلایل را بشناسید:

تنظیمات اشتباه ترموستات

یکی از رایج ترین دلایلی که منجر به خنک نکردن کولر گازی می شود، تنظیمات نادرست و اشتباه ترموستات است. در چنین مواقعی باید ابتدا دمای کولر را بر روی مقادیر متفاوتی از درجه های پایین تر از دمای اتاق (حدود 5 تا 6 درجه) تنظیم نمایید تا بتوانید عملکرد کولر را مورد بررسی قرار دهید. از طرفی روشن شدن کمپرسور و فن بیرونی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در صورتی که مشکل اصلی از ترموستات باشد، علت باد گرم کولر گازی را کشف کرده اید. مطمئنا در چنین حالتی، نمیتوانید انتظار باد سرد را از کولر داشته باشید.

کثیف یا خراب بودن کندانسور

از نقش کندانسور چه میدانید؟ کندانسور به بخشی از سیستم کولر گازی میگویند که اصلی ترین وظیفه آن انتقال گرمای مبرد درون لوله به هوای بیرونی محیط است که در نهایت منجر به خنک شدن ممبرد درون لوله ها می شود.
اگر کندانسور شما معیوب باشد و یا به هر دلیلی انتقال حرارت از مبرد به هوا به شکلی درست انجام نگیرد، گاز موجود خنک نخواهد شد و در نتیجه سیکل سرمایش کولر گازی نیز دچار اختلال می شود. پس همین مسئله میتواند دلیلی بر عدم خنک کردن کولر گازی پنجره ای، اسپیلت و یا حتی ایستاده شما باشد. اگر کندانسور کولر گازی شما دچار مشکل شده باشد، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان شرکت آوش پایتخت به راحتی این مسئله را برطرف خواهند کرد.

گرفتگی و کثیف شدن فیلتر هوا

به خوبی میدانید باد خنک و جریان هوایی که از دریچه کولر به سمت شما هدایت می شود، در دو مرحله از فیلترهای جداکننده عبور خواهد کرد. این فیلترها را میتوان در درون پنل داخلی کولر و حتی پنل بیرونی نیز بیابید. با گذشت زمان و استفاده مداوم از کولر، ذرات گرد و خاک و آلودگی موجود در هوا، توسط فیلترها جذب شده و روی هم انبار می شوند. اگر این تجمع افزایش یاید پس از مدتی مسیر باد را میبندند و در نتیجه شما با باد گرم مواجه خواهید شد.
یکی از رایج ترین علل خنک نکردن باد کولر گازی، کثیف بودن فیلترهای هوایی است که به سادگی قابل رفع است. اگر در شهرهای آلوده ای مثل تهران زندگی می کنید، رسیدگی ماهانه به این فیلترها یکی از مهم ترین وظایف شما به حساب می آید.

ظرفیت کم کولر گازی

حتما قبل از خرید و نصب کولر گازی در محیط مورد نظر، متراژ آن را در نظر بگیرید و ظرفیت دستگاه مربوطه را بر اساس توان و قدرت کافی به جهت خنک کردن تمامی فضا مورد بررسی قرار دهید. یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد انجام می دهند در انتخاب ظرفیت کم کولر گازی برای خنک سازی خانه است. همین مسئله را میتوان علتی برای گرم بودن باد کولر دانست.
در چنین حالتی دستگاه نمیتواند دمای محیط را به دمای تنظیم شده برساند و به طور مداوم در حال کار کردن است. از همین رو اگر با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنید باید بدانید مطمئنا پس از مدتی به کمپرسور کولر گازی فشار وارد می شود و از کار افتادن آن خیلی دور از انتظار نیست!
اگر قصد خرید کولر گازی را دارید میتوانید برای عدم بروز چنین مشکلی با کارشناسان و متخصصان آوش پایتخت تماس بگیرید.

خرابی کمپرسور یا موتور

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین بخش های کولر گازی را نام ببریم، کمپرسور حتما یکی از آنهاست. اگر این بخش عملکرد درستی نداشته باشد، قطعا کارکرد کولر شما با مشکل همراه خواهد شد. معمولا بررسی کمپرسور و تست سلامت آن باید توسط متخصصان و افراد باتجربه در این حوزه انجام گیرد. هرگز اینکار را به افراد غیرفنی واگذار نکنید زیرا ممکن است خسارات بیشتری به دستگاه وارد آید.
در واقع اگر با مشکل خنک نکردن کولر گازی مواجه شدید، یکی از دلایل آن میتواند خرابی کمپرسور باشد. به همین دلیل متخصصان قبل از هرکاری در ابتدا به بررسی موتور و عیب یابی آن می پردازند.

نتیجه گیری

در این مقاله تا حد امکان در خصوص دلایل خنک نکردن کولر گازی توضیحاتی خدمت شما شرح داده شد. حتی راه حل هایی برای آن ارائه شد که در نهایت همگی به پیدا کردن متخصصی فعال، باتجربه و کاردان ختم شد. باید بدانید هیچ مشکلی در دنیا وجود ندارد که نتوان برای آن راه حلی پیدا کرد. این روزها در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم و داشتن یک زندگی آسان و دوست داشتنی آنقدرها هم که فکر میکنید دور از ذهن نیست.
اگر کولر گازی شما باد سرد و خنکی را به شما ارائه نمی دهد، کافیست متخصصی باتجربه را بیابید. خوشبختانه شرکت آوش پایتخت با سال ها تجربه در این حوزه و گردآوری افرادی متخصص و با دانش این مشکل را برطرف کرده است. برای اینکه به خواسته تان برسید و از هرگونه آسیب بیشتر به کولر گازی تان در امان بمانید، کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.