تعمیر کولر گازی در تهران

تعمیر کولر گازی در شرق تهران + 8 نکته جهت جلوگیری از خراب شدن کولر گازی

اصولا برای تعمیر تمامی لوازم برقی و الکترونیکی راه حل هایی وجود دارد که بتوانید بدون نیاز به تخصص خاصی دست به تعمیر آن بزنید. یکی از رایج ترین لوازم برقی که در تابستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، کولر گازی می باشد. اصولا کولر گازی ها در بعضی مواقع ارور های مختلفی را به شما نمایش می دهند که علت اکثر این خطاها به همراه نحوه رفع کردن آن ها در دفترچه راهنما قابل مشاهده است؛ اما چنانچه با اروری مواجه شدید که نتوانستید آن را در دفترچه راهنما بیابید، بهتر است تعمیر کولر گازی خود را به یک تیم متخصص بسپارید. در ادامه نکاتی را بررسی خواهیم کرد که بتوانید عمر کولر گازی خود را افزایش داده و تا حد امکان نیاز به تعمیر نداشته باشد؛ اما اگر به هر دلیلی کولر گازی شما دچار مشکل شد، کافی است برای تعمیر کولر گازی خود در شرق تهران با کارشناسان آوش پایتخت تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن نسبت به سرویس کولر گازی شما اقدام کنند.

 

تعمیر کولر گازی در شرق تهران

 

8 راه حل برای این که عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم

قطعا وسیله ای که یک بار خراب می شود، در اکثر اوقات مانند روز اول نخواهد شد؛ بنابراین لازم است نکاتی را به شما بگوییم که تا حد امکان از خراب شدن کولر گازی خود جلوگیری کنید.

 کولر گازی خود را به موقع شارژ کنید

معمولا حدود 1 سال الی 1 سال و نیم بعد از اولین شارژ، ممکن است کولر گازی به درستی هوا را سرد نکند که یکی از رایج ترین دلایل این اتفاق می تواند کم شدن گاز کولر باشد؛ در نتیجه بهتر است هر سال قبل از رخ دادن این اتفاق، کولر را از نظر این که نیاز به شارژ دارد یا خیر بررسی کنید و در صورت لزوم آن را شارژ کنید.

هر چند وقت یک بار تمامی کابل های برق را بررسی کنید

آسیب دیدگی کابل های برق می تواند به کولر گازی شما آسیب های جدی و گاها جبران نا‌پذیری وارد کند. اگر کولر گازی شما بعد از روشن شدن، مدام خاموش و روشن می شود، مشکل از سیم کشی نادرست ساختمان است که برای جلوگیری از آسیب دیدن کولر و گاها حتی آتش سوزی باید هر چند مدت یک بار سیم کشی کابل های برق را چک کنید.

کولر گازی و آبی را هم زمان روشن نکنید

همان طور که می دانید کولر آبی باعث ایجاد رطوبت در هوا می شود، اما در مقابل کولر گازی رطوبت هوا را کاهش می دهد. در نتیجه این دو نوع کولر را هرگز نباید هم زمان با یک دیگر روشن کنید، زیرا باعث آسیب رساندن به کولر گازی خواهد شد.

هنگام روشن بودن کولر گازی پنجره ها را بسته نگه دارید.

در تابستان وقتی که درب و پنجره ها باز باشد باعث ورود هوای گرم خواهد شد. در چنین حالتی توان کولر گازی صرف خنک کردن این هوا می شود و اگر این روند مدت طولانی ادامه پیدا کند سبب آسیب رسیدن به کمپرسور و در نهایت کولر خواهد شد.

کولر را مدت طولانی روشن نگذارید

یکی از رایج ترین علت های خراب شدن کولر گازی، روشن بودن بیش از اندازه آن است. موتور کولر نیز مانند هر وسیله دیگری نیاز به استراحت دارد؛ بنابراین اگر می خواهید کولر سال های سال برایتان کار کند بهتر است زیاد به آن فشار نیاورید و پس از خنک شدن هوا آن را تا مدتی خاموش کنید.

فن کولر گازی را به موقع تعویض کنید

فن کولر نیز یکی از اجزایی است که باید هر چند مدت یک بار از نظر سالم بودن بررسی شود. توصیه می کنیم فن کولر گازی خود را هر 6 ماه یک بار چک کنید. اگر مشاهده کردید که فن داخلی کار نمی کند، چک کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. اگر فیلتر هوا مسدود شده باشد خودتان می توانید مشکل را حل کنید. اگر کویل اواپراتور دچار یخ زدگی شده بود صبر کنید تا یخ ها آب شوند و در صورتی که باز هم فن کولر کار نکرد حتما با یک تیم تعمیر کولر گازی تماس بگیرید.

نشتی کولر را بررسی کنید

یکی از عواملی که ممکن است باعث آسیب رساندن به کولر شود، نشتی آب از داخل یا بیرون می باشد. اگر نشتی آب از داخل باشد باید ابتدا کولر گازی را خاموش کنید و سپس تلاش کنید تا عاملی که باعث گرفتگی مسیر تخلیه آب شده است را رفع کنید. اگر با انجام این کار مشکل رفع نشد، به احتمال زیاد پمپ شکسته است. اگر نشتی از بیرون باشد احتمالا گودال آبی در زیر کندانسور ایجاد شده است که در هوای خنک ممکن است یخ بزند. با تعویض یا تمیز کردن فیلتر کولر گازی ممکن است مشکل برطرف شود، اما اگر باز هم مشکل رفع نشد باید با متخصص تماس بگیرید.

فیلتر هوا را به موقع تمیز یا تعویض کنید

فیلتر های کولر گازی ممکن است به دلیل آلودگی هوا و وجود آلاینده های مضر زود به زود کثیف شوند. کثیف شدن فیلتر هوا در کولر گازی یکی از علل رایج درست کار نکردن آن است که باعث آسیب رساندن به کمپرسور و آمپر می شود. اگر می خواهید که پس از مدتی نیاز به سرویس کولر گازی نداشته باشید بهتر است هر 30 روز یک بار فیلتر هوا را تمیز کنید.

رعایت فاصله کندانسور

قسمت جلو و عقب کندانسور حداقل باید یک متر فاصله داشته باشد. اگر این فاصله از حد مجاز کمتر یا بیشتر باشد انتقال حرارت به خوبی اتفاق نخواهد افتاد و در نهایت موجب آسیب رسیدن به کمپرسور کولر گازی می شود.

تعمیر کولر گازی در شرق تهران در سریع ترین زمان با آوش پایتخت

در این مطلب نکاتی را به شما گفتیم که سبب می شود تا حد امکان به تعمیر کولر گازی نیازی نداشته باشید؛ اما اگر به هر دلیلی در استفاده و سرویس کولر گازی دچار مشکل شدید و قادر به حل کردن آن نبودید، کافی است با متخصصین تیم آوش پایتخت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن برای تعمیر کولر گازی در شمال تهران و شرق اقدام کنند.