تعمیرکار کولرگازی

تعمیر کولر گازی اجنرال

کولر گازی یکی از دستگاه‌ هایی است که امروزه تقریبا در تمام ساختمان ‎‌های مسکونی و اداری مدرن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. کولرگازی‌ های موجود در بازار ایران در انواع برندها و مدل‌ های متنوعی عرضه می‌ شوند و روز به روز از نظر کیفیت و تکنولوژی به‌کار رفته پیشرفته‌ تر می‌ شوند.
کولر گازی اجنرال یکی از برندهای مطرح موجود در بازار ایران می‌ باشد. این مدل از کولر گازی مانند هر دستگاه دیگر ممکن است در طولانی مدت دچار ایراداتی شود و از عملکرد خود باز بماند. ما در این مقاله از آوش پایتخت بعنوان یکی از مراکز معتبر تخصصی خدمات تعمیر کولر گازی در غرب و شمال تهران، قصد داریم متداول‌ ترین ایرادات کولرگازی اجنرال و تعمیر آن را بررسی نماییم.
بعد از خواندن این مقاله شما اطلاعات مفیدی در رابطه با رایج‌ ترین ایرادات کولر گازی اجنرال کسب می‌ کنید. تا در صورتی‌ که دستگاه شما دچار هر یک از این ایرادات شد، بتوانید منشاء آن را پیدا کنید. همچنین ما سعی می‌ کنیم که تا حد امکان، راه حل‌ های رفع مشکلات را بیان کنیم تا خودتان بتوانید با چند تکنیک ساده، نسبت به تعمیر کولر گازی با عیب‌ های جزیی اقدام نمایید.

کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال ساخت کشور ژاپن بوده و در مقایسه با رقبای خود از راندمان بالا برخوردار است و نیز قادر است در شرایط آب و هوایی متفاوت دوام خوبی داشته باشد. برند اجنرال از سال 1371 وارد بازار ایران شد و به دلیل قدمت بالایش از آن بعنوان ” ریش سفید کولرها” یاد می‌ شود. این مدل کولر گازی دارای انواع پنجره ای، اسپلیت دیواری، داکت (کانالی)، کاستی و مولتی پنل ساده و پیشرفته (VRF) است. شما می‌ توانید مطابق با نیاز خود هر کدام از آن‌ ها را تهیه کنید.

عیب یابی کولر گازی اجنرال

زمانیکه کولر گازی اجنرال با مشکل روبرو می‌ شود، می بایست نسبت به عیب یابی آن اقدام نمود. معمولا عیب یابی کولر گازی توسط تکنسین‌ های کولر گازی انجام می‌ شود. اما اگر شما نیز علاقمند به یادگیری عیب یابی کولر گازی اجنرال هستید، خواندن ادامه مقاله به شما توصیه می ‎شود.

کولر گازی اجنرال روشن نمی شود

زمانیکه کولر گازی روشن نمی‌ شود، بایستی چند مورد را بررسی کنید:
ابتدا پریز برق را کنترل کنید. در صورتی که مشکلی نداشت، دوشاخ کولر را بررسی کرده و اگر مشکل از آن بود، دوشاخه را تعویض نمایید. در غیر اینصورت احتمالا مشکل از کابل ‎‌های برق ورودی به کولر است که باید آنها را تعمیر کنید.

از کولر گازی اجنرال باد گرم خارج می‌ شود

خروج باد گرم از کولرگازی اجنرال می‌ تواند علت‌ های مختلفی داشته باشد:

 ظرفیت کولر گازی کم است

برخی مواقع علت خروج باد گرم از دستگاه، دلیل خرابی آن نیست. بلکه ظرفیت کولرگازی جوابگوی متراژ مکان مورد نظر نمی‌ باشد. بنابراین حتما در زمان خرید اسپلیت به این نکته دقت داشته باشید.

فیلتر هوا کولر گازی کثیف است

فیلتر کثیف و گرد و خاک گرفته می‌ تواند موجب اختلال در عملکرد صحیح ترموستات و عبور جریان هوای خنک در داخل مجاری شود. بهتر است با انجام سرویس‌ های منظم از بوجود آمدن این مشکلات پیشگیری نمایید.

کولر گازی اجنرال خنک نمی‌ کند

برای این مشکل ابتدا ظرفیت کولر گازی را بررسی کنید. ممکن است ظرفیت کولر گازی خریداری شده متناسب با متراژ منزل‌ تان نباشد. در زمان خرید کولر گازی حتما به این نکته دقت نمایید.
مورد بعدی که باید آن را بررسی کنید، خازن مربوط به سیم پیچ است. احتمال دارد خازن ضعیف شده یا سوخته باشد که در هر دو حالت نیاز به تعویض دارد.
در مواردی نیز گاز کولر تمام شده است و به همین دلیل دستگاه به خوبی فضا را خنک نمی‌ کند. اگر هیچکدام از این موارد نبود، موتور دستگاه را چک کنید. آن را از کولر گازی جدا کرده و تست نمایید. اگر موتور در این حالت کار نکرد، ایراد از موتور است و باید تعویض شود.

کولر اجنرال سرو صدای غیر عادی می‌ دهد

سروصدای غیرعادی و زیاد کولر گازی اجنرال علت‌ های زیادی دارد. یکی از آنها محل نامناسب قرارگیری کولر گازی است. با کمک یک دستگاه تراز، کولر را تراز کنید. در برخی موارد، برخورد پروانه فن به قسمتی از بدنه باعث ایجاد سروصدای زیاد می‌ شود. در این شرایط محل قرار گرفتن پروانه فن را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را در جای مناسب قرار دهید.
اگر هیچکدام از این دو مورد نبود؛ کمپرسور را بررسی کنید. آن را باز کرده و دوباره ببندید. اما این‌ بار پیچ‌ ها را محکم‌ تر ببندید تا کمپرسور تکان نخورد و آلودگی صوتی ایجاد نکند.

کولر گازی اجنرال برفک می‌ زند

برفک زدن کولر گازی دلایل متعددی دارد. با عیب یابی قسمت‌ های مختلف کولر می‌ توانید متوجه شوید که کدام قسمت کولر گازی بایستی تعمیر یا تعویض گردد. ابتدا گاز کولر را بررسی کنید. در صورت تمام شدن گاز آن را شارژ نمایید. برخی مواقع ایراد از کمپرسور است. از یک تکنسین کارآزموده بخواهید تا آن را برای شما تعمیر کند. در غیر اینصورت بعدها متحمل هزینه سنگین‌ تری خواهید شد. همچنین، کثیفی و گرفتگی لوله‌ ها و فیلترها نیز می‌ توانند یکی از علل برفک زدن کولر باشند. با سرویس منظم کولر گازی خود می‌ توانید به راحتی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید و عمر دستگاه سرمایشی و گرمایشی خود را افزایش دهید.

پنل داخلی کولر گازی اجنرال نشتی آب دارد

نشتی آب از پنل داخلی کولر گازی ممکن است از قسمت پمپ میعانات باشد. در این شرایط بهتر است لوله تخلیه میعان را پاک کنید. سیستم پمپ جلبک را با محلول سفیدکننده تمیز کرده و اتصال الکتریکی به پمپ میعانات را بررسی نمایید. گاهی اوقات نیاز به تعویض پمپ است. علاوه براین باید لوله تخلیه چگالشی را از نظر نشتی بررسی کنید. زیرا احتمال دارد علت نشتی مسدود شدن این لوله باشد.

خدمات تعمیر کولر گازی غرب و شمال تهران

تعمیر کولر گازی و عیب‌ یابی از جمله خدماتی است که در فصل گرم سال و به دلیل شرایط آب و هوایی با تقاضای زیادی روبرو است. برخی مواقع به‌ دلیل نیاز سریع به این خدمات، از افراد غیر متخصص کمک گرفته می‌ شود. که علاوه بر انجام نشدن تعمیرات کولر گازی در زمان کوتاه با توجه به پرداخت هزینه، مشکل همچنان باقی می‌ ماند و حل نمی‌ شود.

مرکز تخصصی تعمیر کولر گازی آوش پایتخت در غرب و شمال تهران تجربه فراوانی در امر عیب یابی و رفع مشکل کولر گازی اسپلیت دارد. اگر قصد دارید در فصل گرم سال با مشکلات رایج کولر گازی مواجه نشوید، حتما سرویس سالیانه کولر گازی را به‌ موقع انجام دهید. همچنین از تعمیرکاران متخصص و کارآزموده برای عیب‌ یابی و رفع مشکل دستگاه کمک بخواهید.