تعمیر ماشین ظرفشویی موریس

تعمیر ماشین ظرفشویی موریس

موریس یکی از برندهای موفق در زمینه تولید لوازم خانگی می‌ باشد و ماشین ظرفشویی موریس از مطرح‌ ترین محصولات این شرکت است که کیفیت خوب و ظاهر شیکی دارد. اما گاهی اوقات این ماشین‌ های ظرفشویی دچار عیب‌ ها و مشکلاتی می‌ شوند که شما می‌ توانید با شناخت برخی از ایرادات و راه حل‌ های آنها برخی از مشکلات دستگاه را رفع کنید.

در صورتی که ایرادات جدی‌ تر باشند، می‌ توان برای تعمیر ماشین ظرفشویی موریس به مراکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی مانند شرکت آوش پایتخت مراجعه کرد و از مشاوره‌ ها و خدمات این مراکز که دارای مجرب‌ ترین کارشناسان و تکنسین‌ ها می باشند، استفاده نمود.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی موریس

ماشین ظرفشویی موریس دارای کیفیت بالایی می‌ باشد و از قطعات خوبی در ساخت آن استفاده شده است. اما به دلایل مختلف مانند استفاده غیر اصولی و نادرست، اتمام طول عمر قطعات، نوسانات و اتصالی‌ های شبکه برق و … ممکن است این ماشین ظرفشویی دچار ایراداتی شود. از این رو در ادامه به بررسی این عیب‌ ها می‌ پردازیم که بعضی از آنها را خودتان می‌ توانید برطرف کنید و برای برخی از موارد باید تعمیر ماشین ظرفشویی موریس را به متخصصان این حوزه بسپارید.

مهمترین مشکلات ماشین ظرفشویی موریس شامل موارد زیر می‌ شوند:

 1.  روشن نشدن ماشین ظرفشویی موریس
  اگر دستگاه روشن نمی‌ شود در ابتدا باید پریز برق و سیم ورودی برق به دستگاه را بررسی نمایید تا مطمئن شوید ایراد از آن قسمت نمی‌ باشد. در صورت سالم بودن پریز برق و سیم دستگاه، باید درب ظرفشویی چک شود. درب ماشین ظرفشویی موریس هر مشکلی داشته باشد و به صورت کامل و درست بسته نشود دستگاه روشن نخواهد شد.
  اگر تمام این موارد را چک نموده و ایرادی مشاهده نشد، احتمال اینکه مشکل روشن نشدن ظرفشویی از قطعات داخلی مانند برد، موتور، سیستم برق رسانی و … باشد بسیار زیاد است. در این صورت باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی با کارشناسان و متخصصان این امر مانند شرکت کاوش پایتخت تماس بگیرید.
 2.  تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی موریس
  تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی در اکثر مواقع به دلیل وجود ایراد در پمپ تخلیه آن می‌ باشد. اگر ماشین ظرفشویی موریس شما تخلیه آب را به درستی انجام نمی‌ دهد، در ابتدا پمپ تخلیه را بررسی نمایید و در صورت مسدود شدن این پمپ توسط باقیمانده غذا و یا هر جسم دیگری با پاکسازی این مشکل برطرف خواهد شد.
  عوامل دیگری مانند آسیب دیدن و پیچ خوردن شلنگ تخلیه، شل شدن و پاره شدن تسمه و مشکلات مربوط به بسته شدن درب دستگاه نیز می‌ توانند باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی موریس شوند.
 3.  نشتی آب ماشین ظرفشویی موریس
  در برخی مواقع به دلایل مختلفی شاهد نشتی آب از ظرفشویی خود هستیم که در ابتدا باید لاستیک دور درب دستگاه چک شود. در صورت فرسوده شدن و یا پاره شدن این لاستیک باید لاستیک جدیدی بجای این لاستیک معیوب قرار دهید. تعویض این لاستیک را هم می‌ توانید در منزل خودتان انجام دهید و هم به مراکز تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی موریس بسپارید.
  اما اگر نشتی آب از زیر دستگاه باشد احتمال دارد که پمپ آب و یا شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده باشند که در صورت نیاز باید تعویض شوند. گاهی اوقات درزهای پمپ آب به مرور زمان کهنه و فرسوده می‌ شوند و برای رفع این مشکل باید لاستیک موجود در این درزها را تعویض نمایید.
 4.  وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی موریس
  در صورتی که ورد آب به دستگاه با مشکل مواجه شده باشد، باید شناور و سوئیچ دستگاه را بررسی نمایید. شناور و سوئیچ وظیفه کنترل نمودن میزان آب ورودی به ماشین ظرفشویی را برعهده دارند و در صورت معیوب بودن این قطعات باید تعویض شوند.
 5.  بوی بد ماشین ظرفشویی موریس
  باقی ماندن مواد غذایی در داخل ماشین ظرفشویی باعث ایجاد بوی بد می‌ شوند. از این رو هنگام مواجهه با بروز بوی بد از سوی دستگاه باید بررسی دقیقی انجام دهید و غذاها و مواد باقی مانده را پاکسازی نموده و با اسپری‌ های مخصوص داخل دستگاه را ضدعفونی نمایید.
 6.  بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی موریس
  اگر درب دستگاه بسته نشود شروع به کار نخواهد کرد، پس در زمانی که مشکلی برای بسته شدن درب ماشین ظرفشویی بوجود می‌ آید باید سریعا آن را برطرف نمایید. از علل بسته نشدن درب دستگاه می‌ توان به خراب بودن لاستیک‌ های دور درب و درزها، وجود یک مانع در سر راه درب، خراب شدن قفل خودکار و … را نام برد.
 7.  عدم شستشوی تمیز ماشین ظرفشویی موریس
  گاهی اوقات بعد از شستشوی ظرف‌ ها با دستگاه متوجه تمیز نشدن آنها می‌ شوید که این امر ممکن است به خاطر نحوه استفاده شما باشد. باید قبل از قرار دادن ظروف داخل دستگاه مواد غذایی باقی مانده را از آنها پاک کنید و بعد از اتمام شستشو نیز دستگاه را تمیز کنید. اگر باز هم ماشین ظرفشویی کار شستشو را با دقت انجام ندهد ممکن است ایراد از اسپری و بازوهای آب پاش باشد که در این صورت برای تعمیر و یا تعویض آنها باید به مراکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی مانند آوش پایتخت مراجعه نمایید.
 8.  صدای زیاد ماشین ظرفشویی موریس
  خیلی از افراد بعد از مدتی استفاده از ماشین ظرفشویی موریس متوجه سر و صدای غیر عادی دستگاه در حین کار کردن می‌ شوند. صدای بیش از حد و غیر عادی ماشین ظرفشویی ممکن است به خاطر دلایلی همچون تراز و تنظیم نبودن محل قرار گیری دستگاه، ساییدگی یا شکستگی بلبرینگ‌ها، ترک خوردگی و یا پوسیدگی پولی قرقره و یا آسیب دیدن پمپ تخلیه ایجاد شود.
  قطعات داخلی ماشین ظرفشویی مانند بلبرینگ‌ ها، پولی قرقره، تسمه‌ ها، پمپ تخلیه و … به مرور زمان و در اثر اتمام طول عمر دچار ایراداتی می‌ شوند که همین عیب‌ ها و ایرادات موجب بروز صدای زیاد و غیرعادی دستگاه می‌ گردند. در این صورت باید دستگاه خود را برای عیب یابی و رفع مشکل به دست متخصصان و تکنسین‌ های مجرب مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی موریس بسپارید.

سوالات رایج درباره تعمیر ماشین ظرفشویی موریس

وقتی صحبت از تعمیر ماشین ظرفشویی موریس می‌ شود شاید برای شما هم مانند دیگر افرادی که از این دستگاه استفاده می‌ کنند سوالاتی پیش آید و به دنبال پاسخ باشید. چند مورد از سوالات رایج درباره تعمیر این ماشین ظرفشویی را بهمراه پاسخ‌های آنها برای شما آماده نمودیم.

1) هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی موریس چه مقدار است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به نوع مشکل دستگاه مقدار هزینه نیز مشخص می‌ گردد. در صورتی که قطعات داخلی دچار عیب شده باشند متخصصان پس از بررسی اعلام می نمایند که ماشین ظرفشویی و قطعات آن قابل تعمیر می‌ باشند و یا باید از قطعات جدید استفاده شود. قطعا استفاده از قطعات جدید هزینه بیشتری نسبت به تعمیر آن قطعات در پی خواهد داشت.

2) چرا ظرف ها پس از شستشو با ماشین ظرفشویی موریس لک می شوند؟

یکی از مشکلاتی که برای خیلی از مصرف کنندگان به وجود می‌ آید، لک شدن ظروف پس از شستشو است. یک دلیل مهم لک شدن ظروف استفاده نادرست از دستگاه می‌ باشد. به این صورت که اگر شما برنامه شستشوی درستی را انتخاب نکنید، دستگاه قادر نخواهد بود با نهایت دقت خود کار شستشو را انجام دهد و در پایان ظروف لک‌ دار می‌ شوند. همچنین استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز باعث این مشکل می‌ شود.

3) دلیل خشک نشدن ظروف پس از شستشو با ماشین ظرفشویی موریس چیست؟

در صورت خشک نشدن ظروف در دستگاه ممکن است ایراد از بخش حرارت دهنده و یا ترموستات باشد. همچنین در صورت نبود مایع جلا دهنده نیز این مشکل پیش می‌ آید.

4) کدام مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی موریس معتبر می باشد؟

شما می‌ توانید به تمام مراکز و تعمیرگاه‌ های لوازم خانگی که دارای مجوزهای مربوطه می‌ باشند و از تکنسین‌ ها و متخصصان حرفه‌ ای و مجرب بهره می‌ برند، جهت تعمیر ماشین ظرفشویی موریس مراجعه نمایید. این مراکز از قطعات با کیفیت و درجه یک استفاده نموده و قیمت‌ های مصوب و مناسبی دارند.

5) تعمیر ماشین ظرفشویی موریس چقدر زمان می برد؟

از آنجایی که خرابی ماشین ظرفشویی به مدت طولانی می‌ تواند مشکلات بسیار زیادی برای مصرف کنندگان ایجاد نماید، در نتیجه تعمیرات این دستگاه باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. از مهمترین عوامل موثر در مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر دستگاه شما می‌ توان به نوع ایراد و خرابی، قابل تعمیر و یا قابل تعویض بودن قطعات و همچنین مجرب بودن تکنسین‌ های مراکز تعمیر اشاره نمود.